manusi-shima-oslo-dama-impermeabile

    Manusi de dama Shima Oslo WP impermeabile

    309 lei
    Cu TVA Disponibil la comandă 5-14 zile
    5904012602991

    Mănușile OSLO WP LADY sunt mănuși scurte impermeabile. În ciuda tăieturii lor clasice și simple, acestea sunt adaptate la cerințele ridicate ale motociclismului și la cele mai înalte standarde.

    MĂNUȘI SCURTE IMPERMEABILE OSLO WP LADY

    Modelul OSLO WP LADY este un nou tip de mănușă în gama SHIMA - mănuși scurte impermeabile. Datorită membranei impermeabile NextDry™, nu va trebui să vă faceți griji dacă veți fi surprins brusc de ploaie în timpul călătoriei. Călărirea în condiții de vreme umedă va fi facilitată și de ștergătorul de pe degetul arătător. OSLO WP LADY combină protecție excelentă, confort maxim și o potrivire perfectă. Combinația dintre țesătura exterioară robustă și interiorul din piele de capră, panourile din spumă ArmorPlus (pe degete și articulații) și construcția fără cusături Grip+™ 3D pentru degetul mare asigură o moliciune și un confort incredibile. Închiderea V-Lock™ facilitează ajustarea circumferinței mănușii la încheietura mâinii, de care se ocupă și manșeta extinsă cu welt. Cu OSLO WP LADY, motociclismul este o plăcere. Disponibilă și în versiunea pentru bărbați.

    Ghid Mărimi

    SELECTEAZA MARIME
    Culoare
    Stoc disponibil: 0 bucăți
    Cantitate

    Descriere

    Închidere de încheietură V-Lock™

    Închiderea încheieturii mâinii V-Lock™ este o soluție care sporește atât siguranța, cât și confortul. Se caracterizează prin poziționarea ergonomică a curelei de reglare la un unghi de 15 grade și prin faptul că catarama superioară este plasată pe partea superioară a mănușii. Astfel, catarama este confortabil de utilizat, iar mănușa se așează bine pe mână, fără să alunece în timpul călătoriei. În plus, cureaua trece peste degetul mare, ceea ce reduce semnificativ riscul de alunecare a mănușii în timpul contactului brusc cu suprafețe dure. Siguranța este un avantaj major al închiderii V-Lock™ de pe OSLO WP LADY.

    Membrana NextDry™ și Screencleaner standard.

    Mănușile OSLO WP LADY sunt făcute pentru mersul pe ploaie. Echipate cu o membrană impermeabilă NextDry™ 8000/8000, membrana vă protejează mâinile de ploaie și umiditate, permițând în același timp pielii să respire. De asemenea, o manșetă extinsă cu welt împiedică pătrunderea apei. Amintiți-vă că, cu mănușile OSLO WP LADY, aveți posibilitatea de a vă curăța vizorul căștii. Pielea de căprioară sintetică de pe partea exterioară a degetului arătător va fi utilă atunci când îndepărtați picăturile de apă de pe aceasta. Toate aceste elemente fac călătoria pe vreme umedă mult mai ușoară.

    Durabilitatea întâlnește potrivirea feminină

    Produsele SHIMA care poartă logo-ul LadyFit iau în considerare anatomia mâinii feminine - zona metacarpiană mai îngustă, degete mai lungi, silueta mâinii mai subțire. Acesta este motivul pentru care Oslo WP LADY se potrivește perfect pe mâinile bicicliștilor de sex feminin. Și datorită utilizării pielii naturale de capră pe partea interioară a mâinii, care este în contact direct cu mânerul, acestea sunt durabile și vă vor însoți în plimbările cu motocicleta pentru o perioadă foarte lungă de timp.

    Detalii produs

    5904012602991
    0 Obiect

    Fișa cu date

    Material
    Hidratex®
    Stil
    Touring / Adventure
    Gen
    Copii
    Tip produs
    Mănuși

    Referințe specifice

    Recenzii

    Nu există recenzii ale clienților în acest moment.

    Produse asemanatoare ( 16 alte produse din aceeasi categorie )
    Sari sus